Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Potrzebujesz gadżety na sobotę? Zamów do 14:00 i wybierz formę wysyłki  Paczkomaty - Paczka w Weekend :)

Jak zorganizować wieczór panieński?

Jak zorganizować wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego to duże przedsięwzięcie. W zależności od tego jaką formę przybierze można uprościć lub zdecydowanie wydłużyć jego planowanie. Jednak jest kilka elementów, które powtarzają się przy każdym z nich. W tym artykule pomożemy Wam przejść przez to krok po kroku, aby planowanie wieczoru panieńskiego było czystą przyjemnością. Lecimy!

Lista gości na wieczór panieński

Skompletowanie listy uczestniczek wieczoru panieńskiego to absolutna konieczność. Najczęściej przyszła Panna Młoda wie, z kim chce świętować to wyjątkowe wydarzenie i dzieli się tą wiedzą ze świadkową. To w jej gestii zazwyczaj leży złożenie zaproszenia. Ten punkt organizacji wieczoru panieńskiego najlepiej zrobić 3 – 4 tygodnie przed terminem, który jest dogodny dla Młodej. Dzięki temu jest szansa, że dogadacie dogodny termin dla większości z Was. Po zaproszeniu dziewczyn można przystąpić do planowania.

Dzięki udogodnieniom XXI wieku jak social media możecie zdecydowanie uprościć komunikację w ekipie – wystarczy, że założycie wspólną konwersację lub zamkniętą grupę na Facebooku i tam wspólnie omówicie wszystkie ważne kwestie.

Termin wieczoru panieńskiego

Termin wieczoru panieńskiegoWalka o termin może się okazać niezłą przeprawą. Na szczęście to Młoda powinna mieć pierwszy i ostatni głos w tej sprawie, w związku z czym możliwości znacznie się zawężają. Najlepszym sposobem na ustalenie terminu wieczoru panieńskiego jest poproszenie przyszłej Panny Młodej o wyznaczenie 2-3 dat, które najbardziej jej odpowiadają i przeprowadzenie ankiety wśród uczestniczek. Jest duże prawdopodobieństwo, że wybrany termin nie będzie dogodny dla wszystkich, jednak wola większości wydaje się najbardziej sprawiedliwa.

Forma i wstępny plan wieczoru panieńskiego

Jest już lista gości, jest termin, pora więc na ostatnią część, w której przyszła Panna Młoda ma ostatnie słowo – forma wieczoru panieńskiego. Wśród najpopularniejszych opcji mamy wieczór panieński zorganizowany w domu, w klubie lub weekendowy wyjazd. W zależności od tego co wybierze Młoda można zacząć układać wstępny plan.

Najprostszą do zaplanowania opcją zdaje się być organizacja wieczoru panieńskiego w domu. W tym wypadku w planie powinna się znaleźć godzina rozpoczęcia, jak najwięcej pomysłów jak możecie urozmaicić imprezę (później wybierzecie najlepsze), pomysły co możecie kupić jako prezent dla Młodej i motyw przewodni całego przyjęcia. Warto też poświęcić chwilę kwestii jedzenia i picia – ustalenie tego na wstępnym etapie pomoże w późniejszym stworzeniu kosztorysu.

Wyjście do klubu w ramach wieczoru panieńskiego daje odrobinę większe pole do popisu. Jeśli zdecydujecie się na befor w domu możecie poszerzyć go o przygotowania do wyjścia – domowe SPA, strojenie się i robienie make upu razem na pewno zyska na uroku i ucieszy Młodą. Tak samo jak w przypadku wieczoru panieńskiego w domu trzeba przemyśleć, o której godzinie zaczynacie zaprawę, co będzie jeść i pić oraz zabawy, które nieco Was rozruszają. Nieodłączną kwestią jest również przemyślenie co kupić Młodej w prezencie na panieński.

Dodatkowe rzeczy do przemyślenia przy wyjściu do klubu to oczywiście wybór lokalu. Jeśli Młoda ma ulubioną imprezowanie, macie ułatwione zadanie. Jednak, jeśli żadnej z Was nie podała swoich preferencji, możecie postawić na własne doświadczenie lub sprawdzić opinie różnych klubów w Internecie. Gdy ustalicie tę kwestię, zastanówcie się nad rezerwacją – niektóre lokale oferują oddzielne salki, inne loże, warto więc zastanowić się, która opcja będzie dla Was najbardziej przystępna. Potem zastanówcie się czy chcecie skorzystać z jakiejś atrakcji, którą klub udostępnia na wieczór panieński – niektóre oferty są zaskakujące i mogą sprawić, że ta noc będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Warto też rozważyć takie rozrywki jak przejażdżka limuzyną, sesja fotograficzna, striptiz czy prywatny rejs – jeśli panieński nie jest najlepszym miejscem na takie atrakcje to już sami nie wiemy! Oczywiście możecie się posiłkować gotowymi grami i zabawami na wieczór panieński.

Jak zaplanować wieczór panieński

Ostatnią z najpopularniejszych form wieczorów panieńskich jest weekendowy wyjazd. Gdzie najczęściej celują dziewczyny? Do SPA, na mazury lub nad morze, jednak kierunek najbardziej zależy od Młodej i tego co lubi. Przy wyjeździe dodatkowymi sprawami do omówienia są nocleg, transport, a także atrakcje, które możecie zrealizować na miejscu. Kilkudniowy wyjazd daje dodatkowe możliwości jak wypad na kajaki czy rejs statkiem. Możecie też zwiedzić pobliskie miejscowości lub zabytki, a czas spędzony wspólnie na pewno będzie dla Młodej wyjątkowy.

Nawiasem mówiąc już przy wstępnym planie polecamy zrobić plan A i B. Przezorny zawsze ubezpieczony, a nigdy nie wiadomo czy planując spływ kajakowy, akurat nie traficie na deszcz!

Jeśli już wybierzecie formę wieczoru panieńskiego pora na następny krok!

Podział obowiązków w przygotowaniu wieczoru panieńskiego

Macie wstępny plan, tak więc powoli rysują Wam się zadania, które trzeba wykonać przed wieczorem panieńskim. Rezerwacje wszystkich miejsc i atrakcji oraz zebranie składki to właściwie podstawa, jednak z mniej oczywistych zadań trzeba się zająć ustaleniem transportu, zakupami, przygotowaniem przekąsek, dekoracją mieszkania, domku lub lokalu, kupieniem prezentu, zrobieniem lub nabyciem tortu i w końcu przygotowaniem dodatków i atrakcji dla Młodej. Może się zakręcić w głowie, co nie? Na szczęście od czego jest ekipa panieńska! Jeśli lista zadań przekracza Twoje możliwości porozdzielaj zadania między uczestniczki – w końcu każda z Was chce się bawić, więc każda powinna przyłożyć rękę do organizacji wieczoru panieńskiego!

Najlepszym rozwiązaniem przy delegowaniu zadań jest podzielenie się z resztą pełną listą i zgłaszanie do poszczególnych zadań. Może jedna z dziewczyn to wzięty cukiernik i zrobi piękny tort w kształcie równie pięknego… Wacusia? Pana Młodego? A może roznegliżowanego strażaka? Może inna od zawsze czuła powołanie dekoratora wnętrz i sprawnie rozmieści banery, balony i inne dekoracje na panieński? Zobaczysz, jeszcze wszystkie będziecie miały ubaw z przygotowań!

Tutaj kończy się pierwsza część poradnika „Jak przygotować wieczór panieński”. Następna część już wkrótce, a z nią bonus!

 1. Lista gości X
 2. Termin X
 3. Forma i wstępny plan X
 4. Rozdział obowiązków X
Napisz co myślisz :)
Dostawa

Zamówienia za pobraniem i opłacone do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia. :)

 • 12,99 zł*
 • 11,99 zł*
 • 9,99 zł*
 • 16,99 zł

* W przypadku pobrania doliczane jest 5,99 zł.

Darmowa wysyłka
 • Zalogowani od 100 zł - wysyłka od 5,99 zł 🎁
 • Darmowa wysyłka od: 150 zł 🎁
Odbiór Osobisty - Sklep Warszawa

Wolska 84/86, magazyn B, wejście W-5, 1 Piętro. Stacja Metra Młynów lub Płocka (II Linia). Wskazówki jak do nas trafić > :)

Dane kontaktowe
 • Pon -- Śr: 10:00 - 17:00*
 • Czw -- Pt: 10:00 - 18:00
 • Sob -- Nied: nieczynne
 • Tel: (+48) 507 504 311
 • Email: [email protected]
 • *Często jesteśmy dłużej, jeżeli chcesz być później, zadzwoń, możliwe, że będziemy. :)
Close