Gdy niemal pół tysiąclecia wstecz Leonardo z miasta Vinci szkicował pierwsze projekty maszyn latających, na pewno nie przyszło mu do głowy, że w roku 2014 każdy będzie mógł mieć swój własny, mały śmigłowiec. Za to nam – owszem, przyszło (kto by pomyślał, że na kolejnych takich geniuszy trzeba będzie czekać niemal 500 lat?), dlatego prezentujemy Wam świetny zdalnie sterowany model – Helikopter SYMA S107G!

Model SYMA S107G wyposażony jest w 3 kanały sterowania (góra-dół, przód-tył, obrót w lewo-prawo), a jego stabilny lot umożliwia wysokiej jakości żyroskop, dzięki któremu latanie jest proste i przyjemne. Firma SYMA przyzwyczaiła nas już też do bardzo solidnego wykonania i nie inaczej jest w tym przypadku – rama wykonana jest z metalu, zaś sam helikopter jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bezpiecznie lata się nim w zamkniętych pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że helikopter SYMA S107G jest najchętniej wybieranym modelem w swojej klasie! Czyni go to idealnym prezentem dla mężczyzn i kobiet, zwłaszcza tych dopiero planujących rozpoczęcie przygody ze zdalnie sterowanymi modelami – nie zawiedziecie się!

Nasz śmigłowiec można ładować dwojako: z radia lub – szybszym sposobem – przez kabel USB, podłączany bezpośrednio do portu komputera. Model dostępny jest w trzech kolorach, więc każdy pilot znajdzie wersję dla siebie. Dodatkową frajdę może przynieść latanie w zaciemnionych pomieszczeniach, gdyż przód SYMA S107G wyposażony jest w diody. Tylko nie zapomnijcie po ciemku gdzie macie szafki i lampy!
Helikopter SYMA S107G jest gotowy do lotu od razu po wyjęciu go z pudełka. Potrzebujesz tylko 6 sztuk baterii AA, które będą zasilać nadajnik.
Gadżet w pigułce:
- Zdalnie sterowany helikopter SYMA S107G.
- Idealny prezent dla niego lub dla niej.
- Trzyosiowe sterowanie.
- Nadajnik na podczerwień.
- Solidna, metalowa rama.
- Diody na przedzie śmigłowca.
- Czas ładowania przewodem USB: ok. 25 minut.
- Czas ładowania poprzez pilot: ok. 40 minut.
- Zasięg: 10-15 metrów.
- Czas lotu na jednym ładowaniu: ok. 5-8 minut.
- Wymiary (długość x wysokość): 210 mm x 175 mm.
- Średnica wirnika: 98 mm.
- Masa: 215 g.
- Zasilanie: Akumulatorowe, nadajnik zasilany 6 bateriami AA (brak w zestawie).
- Skład zestawu: Helikopter SYMA S107G, nadajnik, przewód USB, zapasowe śmigło ogonowe, instrukcja obsługi.
- Polecany szczególnie jako prezent dla chłopaka, jak i każdego mężczyzny.